Obsah: Rapa Nui - Láska na Velikonočním ostrově

Stephanie Pauly, středoškolská profesorka, si bere roční studijní volno a odjíždí na cestu do Jižní Ameriky, kde chce pozorovat tučňáky a velryby. Předtím se na několik dnů zastaví na Rapa Nui -- Velikonočním ostrově. V tu chvíli ještě netuší, jak dalece jí tato krátká návštěva zasáhne do původních plánů i do života. Na ostrově se setkává s domorodým sochařem a zamiluje se do něho. Je to láska na první pohled -- oboustranná. Stephanii má pouze dva dny na rozhodnutí, zda přijmout Karlovu nabídku, nebo pokračovat ve své cestě. Nakonec zruší všechny letenky a volí život se svou láskou v jednoduchém příbytku na okraji malebného zálivu. Co začíná jako nezávazná romance se zanedlouho ukáže jako odvážný skok do neznáma. Každý den znamená náročné střetnutí s neobvyklým prostředím, novým jazykem a způsobem života, tajuplnou kulturou Maorů a v neposlední řadě i s přírodními živly. Není jednoduché zvykat si na život v přírodě, bez vymožeností západní civilizace, na něž byla dosud zvyklá. Stephanie se často ocitá na pokraji sil a je plná pochybností, zda je na správném místě, v Karlově lásce však vždy najde podporu i důvěru v sebe sama a ve společnou budoucnost. Teprve když se jí podaří oprostit se od západního stylu myšlení a přístupu k životu a zcela se poddá životní filozofii Maorů, je schopna žít šťastně v souladu s přírodou a vesmírem.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Rapa Nui - Láska na Velikonočním ostrově