Obsah: Odstřelte premiéra!

Chyba nebyla v tom, že Rafi Silberstein půjčil peníze, ale v tom, že se k tomu přiznal. A tím zkazil hru mocenským strukturám, které se chystaly nechat zatknout premiéra Krále (nezaměňovat se Stanislavem Grossem) přímo v úřadě. Protihráčem Silbersteina je v tomto skvělém románu předseda Strany sakrální morálky ing. Horymír Vyklouz (nezaměňovat s ing. Miroslavem Kalouskem). Ing. Vyklouz je zajímavá postava hodná freudovského rozboru. Motivací intrik, které produkuje, není jen touha po morálce, kterou se zaštiťuje, ale především nevíra ve své mužské kvality, citový vztah k mluvčí vlády Zitě Pavlovské (nezaměňovat s Věrou Duškovou) a boj s alkoholem. Nástrojem k vymývání mozků "švédů" se stává ing. Vyklouzovi přední deník Jasný rozhled (nezaměňovat s Mladou frontou Dnes). Němečtí majitelé přesně ví, proč dávají stránky svého listu ing. Vyklouzovi plně k dispozici. Autor románu se inspiroval vlastní zkušeností. Půjčil totiž peníze Stanislavu Grossovi na byt.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Odstřelte premiéra!
Dnes je 16.04.2024
Den 56. výročí úmrtí Ferber Edna