Obsah: Zmizelá karavana

Dobrodružný a zároveň milostný příběh z ranče na Divokém západě.
Skupina bílých mužů, vyřazených ze společnosti se spojí s příslušníky kmene Kiowů. Společně plánují loupežná přepadení karavan cestujících stepí. Při přepadení bohaté karavany jeden z velitelů bílých ušetří život Cinthie Bowdenové. Ta je později objevena dalšími členy společenství a za pohnutých okolností se setkává se Stephanem Lathem. Následuje sladkobolné líčení jejich dávné lásky. C. vysvětluje, proč kdysi dávno odmítla jeho lásku a stala se tak příčinou toho, že Lathe je psancem a vyvrhelem. Následuje svatba a brzké úmrtí Cynthie. Do děje brzy vstupuje sedmiletá Estel, o jejíž narození otec (Stephen) nevěděl. Již zestárlý muž začíná spořádaný život na ranči a je jeho velkou starostí, jak před dcerou navždy zatajit svou minulost. Estelle získává nemalé dědictví a brzy i muže o jakém snila. Že je to mladík, jehož bratr před léty zachránil život Estelina otce už ani nepřekvapí.
Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz