Obsah: Ten muž zemře

Prozaickým debutem V. Noskové je sarkastická novela z novinářského prostředí. Autorka je novinářka a většinu příběhů a situací zažila. Nejde ovšem o sebrané reportáže, ale o beletrii, která otevírá svým způsobem nová témata.
Moje první próza, novela Ten muž zemře (166 stran) líčí novinářské prostředí a jeho aktéry krátce po roce 1989. Hrdiny jsou Filip a Janek, dva novopečení novináři, přátelé s kontrastní povahou a životními prioritami. Kniha vyšla v Českém spísovateli v roce 1996, nakladatelství ale v témže roce zkrachovalo. Z nákladu 3000 výtisků se stačilo prodat jen několik set, zbytek byl přemístěn s dalšími tunami knížek do nedobytného skladu. Další osud této knihy s odpudivým „uměleckým“ obalem mi není znám.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize