Obsah: Metempsychóza čili stěhování duší

Soubor humoristických povídek /Povídky pana Kočkodana, Války malé i velké, Pan Selichar se osvobodil, ... /.
"V povídce se nedá švindlovat jako v románu, v němž si mnohdy spisovatel, nevěda kudy kam, vypomáhá podezřelými lyrickými pasážemi. V povídce mají být jednající osoby naprosto jasné, i děj jasný, dramatický. Spisovatel povídek měl by mít humor, protože humor pročišťuje zrak. " Těmito Poláčkovými slovy uvádí pořadatel svazku dosud nejúplnější soubor autorových humoristických povídek, rozdělený do pěti dílů. Vedle známých cyklů (Povídky pana Kočkodana, Povídky izraelského vyznání, Pan Selichar se osvobodil) , které tvoří druhý až čtvrtý oddíl, přináší ve výběru povídky dosud knižně nepublikované, shrnuté do oddílu prvního (Války malé i velké) a pátého (Metempsychóza) .
uspořádal :  Zdeněk Karel Slabý, ilustrace : Miloslav Jágr
Vytvořil: ota61