Obsah: Tati, tobě přeskočilo

Volmé pásmo zážitků, rozhovorů a úvah amerického autora a jeho desetiletého syna. Kniha přibližuje svět viděný očima malého chlapce, žijícího po odloučení rodičů s otcem, nepříliš úspěšným spisovatelem. Tatínkův návrh, aby jednou napsal román, přiměje syna pozorovat svět kolem sebe, vidět a poznat každou maličkost. Přivede jej k pochopení, že největší román píše život sám. Každodenní život v domku na pobřeží a originální ovzduší mužské domácnosti popisuje autor očima svého syna, vypráví o nejvšednějších věcech, které se pak stanou předmětem malé filozofické úvahy o životě a životních hodnotách. Moudrost a poezie textu nedovolí, aby kniha dostala nepříjemný didaktický ráz, třebaže je vpodstatě knihou o výchově dítěte.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize