Obsah: Kniha lesní moudrosti

Kniha je sestavena ze dvou Setonových děl - z Knihy lesní moudrosti a ze Svitku březové kůry.
Základní tábornická, zálesácká a skautská příručka doplněná náměty a popisem her pro využití volného času. Určeno mládeži i táborovým vedoucím.

Příručka je stěžejním pramenem hnutí Woodcraft - Lesní moudrost, jehož hlavní myšlenkou je výchova člověka v souladu s přírodou. Obsahuje základní informace o hnutí, poznatky a nákresy umožňující získání zálesáckých znalostí. Dále zde najdeme popis her, které lze hrát v táboře, u ohně i v klubovně. Součástí příručky jsou zkoušky potřebné k získání "Orlích per" a "Mistrovství lesní moudrosti", které se udělují za znalosti a zdatnost v určeném oboru. Idea je velmi podobná známějším "bobříkům" z knih od Jaroslava Foglara.

Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz