Obsah: Poselství rudého muže

Setonův filozofický odkaz budoucím generacím, ve kterém představuje Indiána jako vzor moudrého a ušlechtilého člověka.
Poselství rudého muže má být otevřeným apelem, nastaveným zrcadlem, které odráží úpadek a kulturní etnocentrismus bělošské civilizace. Cestu nápravy shledává Seton ve změně přístupu k životu, přírodě i člověku. Příkladem mu je právě Indián - člověk "moudrý cestami lesa". V indiánské moudrosti vidí jakési krédo lidství, které prostřednictvím svojí knihy předkládá budoucím generacím a vyzývá je k osvojení si principů přírodní moudrosti podle původních obyvatel Ameriky (učení woodcraft - lesní/přírodní moudrost). Kniha obsahuje konkrétní ukázky ze života a duchovní kultury severoamerických Indiánů i popisy jejich napadení bílou civilizací.
Vytvořil: ota61
Zdroj: http://www.mlp.cz