Obsah: Rytíř de Sainte - Hermine

Nemožné se stalo skutkem: byl objeven knižně dosud nevydaný román nejslavnějšího vypravěče, který vycházel rok před autorovou smrtí na pokračování v časopise. Dumas dovršil touto barvitou freskou své životní dílo, jímž obsáhl dějiny Francie od renesance (Královna Margot) po svoji dobu (Hrabě Monte Cristo). Rytíř Hector de Sainte-Hermine z významného šlechtického rodu, jehož otec i bratři zemřeli během revoluce na straně roajalistů, hodlá následovat jejich příkladu. Osud ho však zavede jako prostého vojína do Napoleonova vojska, kde se proslaví výjimečnou odvahou. Sváří se v něm však povinnost k rodovým zásadám s obdivem k charismatickému Napoleonovi. Příběh je jako obvykle zabydlen čestnými a udatnými muži, krásnými a chytrými ženami, i barvitými popisy Napoleonových bitev a dobových reálií.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Rytíř de Sainte-Hermine