Obsah: Tatínku, má ďábel oči jako maminka?

Psychologicky výrazně zaměřená kniha povídek známého autora je kritickou sondou do pokřivených mezilidských a především rodinných vztahů a na základě skutečných lidských příběhů vypráví o prostých, ale nesplnitelných snech dětí.
Jednotlivé neradostné příběhy souboru vypovídají především o vážně narušených kontaktech mezi rodiči a zdeformovaných vztazích matek k dětem, které si pak do života nadlouho nebo navždy odnášejí určitou citovou plochost, pocit trvalé ztráty a úzkosti. Současné hektické, povrchní a neuspořádané vztahy mezi dospělými jsou v šestadvaceti povídkách často reflektovány očima dítěte nejrůznějšího věku, trpícího pocitem nejistoty a marně hledajícího bezpečí, které v harmonických rodinách zajišťují oba rodiče.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz