Obsah: 1000 geniálních obrazů

Podrobná historie malířského umění od 13. století po současnost. V této sbírce najdete 1000 mezinárodně uznávaných děl počínaje prvními projevy renesančního hnutí v Itálii až po experimenty abstraktního expresionismu v poválečné Americe, posunující hranice umění. Kulturní poklady jsou prezentovány v historickém kontextu, doprovázeny popisky a stručnými biografiemi stovky nejvýznamnějších malířů. Každá kapitola podává přehled nejdůležitějších událostí, jež měly vliv na umělecký svět, definuje významné techniky a komentuje související vynálezy a objevy. Jako zdroj informací o umění, kultuře a vzdělávání nás tato kniha přímo vyzývá, abychom přemýšleli o vzájemném působení umění a historie, o tom, jak se během staletí malíři navzájem ovlivňovali a jaká je budoucnost tohoto výtvarného oboru.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy 1000 geniálních obrazů