Obsah: Letní plavba

V r. 1966 Capote po úspěchu bestselleru Chladnokrevně opustil skrovný brooklynský příbytek a zanechal tam krabici svých písemností. Ta se r. 2004 objevila na aukci v Sotheby's. Obsahovala také 4 sešity s rukopisem Letní plavby, na níž začal pracovat r. 1943. Letní plavba, román o lásce a vzpurném mládí, je zasazen do New Yorku po 2. světové válce. Líčí osudy mladé příslušnice horních deseti tisíc Grady McNeilové, která v létě zůstane sama v apartmá na Páté avenui. Dívka vášnivě rozdmýchá svůj tajný poměr s židovským válečným veteránem. Letní románek přerůstá v cosi vážnějšího, morálně dvojznačného, a Grady musí učinit závažná rozhodnutí... Jde o vyzrálý, sebevědomý román. Proměny výrazu, nemilosrdná ironie a vhled do rafinovanosti rozdílů mezi společenskými vrstvami odkazují na Capoteho budoucí triumfy - především na novelu Snídaně u Tiffanyho. Kniha je v každém slova smyslu znovunalezený poklad.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Letní plavba