Obsah: Betonování, zdění a omítání

· Míchání a zpracování betonu · Základy techniky zdění · Stavební bloky a systémy · Zdění nasucho se systémovými prvky · Míchání a zpracování omítací malty Při betonování všechno stojí a padá na správné směsi: Přehledné tabulky vám ukáží, jako kvalitu betonu potřebujete pro které práce. Další důležitá kapitola se věnuje stavbě bezpečného pažení. Klasické zdi vyžadují šikovnost a zkušenost. Podstatně snazší je práce s velkoformátovými plochými bloky, které se kladou do tenkého lůžka malty. Příklady z praxe ukazují, jak se dosáhne hladká omítka. Zvláštní pozornost se věnuje tepelně izolačním systémům spojování, při nichž se izolační panely opatřují vrstvou fasádové omítky odolávající povětrnostním vlivům.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Betonování, zdění a omítání