Obsah: Quodlibet aneb jak se komu co líbí

Po antologiích Zapadlo slunce za dnem, který nebyl a Píseň o nosu přichází Quodlibet — další barevná mozaika básnických i prozaických textů „zapadlých“ autorů. Autoři jsou řazeni chronologicky a opatřeni medailonky a dílka od první k poslední stránce projdou etapou zhruba 150 let. V ohromně pestré „míchanici“ vedle textů zdařilých či uměleckých zde najdeme modlitby a modlitbičky, kázání, mravoličné říkanky a školní pravidla, kramářské písničky, ukázky z knížek lidového čtení, anekdoty, hádanky, novinové zápisky, veršované reklamy... zkrátka od kdečeho kdeco. Mnohde jsou psány bez znalosti gramatiky i základních stylistických pravidel, často pouze jako užitkové zboží. A právě to dodává antologii jedinečné vyznění.
Vytvořil: elfos
Zdroj: www.kosmas.cz