Obsah: Bojové legendy - F-4 Phantom

Phantom byl vyvinut pro US Navy jako dálkový stíhací letoun pro každé počasí a poprvé vzlétl v květnu 1958. Do výzbroje byl zaveden v roce 1961. US Air Force si rychle uvědomilo, že námořnictvo má mnohem lepší stroj než kterýkoliv z taktických letounů letectva, a proto objednalo 543 kusů ve verzi F-4C. Poté následovala záplava objednávek z celého světa. V Británii byl tento typ zaveden u námořnictva i letectva, ovšem upravený pro dvouproudové motory Rolls-Royce Spey. Jeden Phantom Royal Navy pak vytvořil rekord v nejrychlejším přeletu Atlantiku, který vydržel až do doby, kdy jej překonal pozoruhodný letoun Blackbird. Bojové legendy - vynikající informace pro každého čtenáře, nadšence a modeláře, který hledá stručnou, ale přesto vyčerpávající publikaci zabývající se konstrukcí a historií letadel, která tvořila historii. Proč to které letadlo vůbec vzniklo? Jaké bylo v boji? Kdo byli lidé, kteří ho vytvořili a kteří se proslavili tím, že na něm létali? Jaké byly jeho přednosti a zápory? Na všechny tyto otázky naše publikace odpovídají. Ale nejenom na ně! Poskytují i vyčerpávající technická data, mnoho dalších informací a zajímavostí. . Letadla, která tvořila historii. Vynikající obrazová příloha tvořená přímo pro tyto publikace - barevné bokorysy, třípohledové nákresy a "akční" obálka . Vyčerpávající technické údaje, kompletní operační historie a informace o letových vlastnostech konkrétního letounu "z první ruky" .
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Bojové legendy - F-4 Phantom