Obsah: Bournerova totožnost

Ten muž má paměť úplně prázdnou. Ví jen to, že se probral z bezvědomí v ordinaci lékaře na francouzském pobřeží, že má tělo proděravělé kulkami a tvář změněnou po plastické operaci. Jedinou mlhavou stopou vedoucí k jeho identitě jsou číslice na filmovém negativu, které patří k tučnému bankovnímu kontu v Curychu. Majitelem konta je nejhledanější světový zabiják. Jmenuje se Jason Bourne.
Vzápětí se Bourne stává objektem zájmu profesionálních vrahů. Tváří v tvář smrti a navzdory nánosům dávno pohřbené minulosti se vydává na zoufalý běh o život. A pomoci mu může pouze žena, která ho kdysi chtěla zradit. Jason Bourne je zkrátka muž bez minulosti – a možná i bez budoucnosti.
Nejúspěšnější Ludlumův román byl poprvé zfilmován v sedmdesátých letech a Jasona Bournea tenkrát ztvárnil Richard Chamberlain. Novou filmovou verzi Agenta bez minulosti s Mattem Damonem v hlavní roli uvedl do českých kin Bontonfilm v říjnu 2002.

V roce 2002 kniha vyšla pod názvem Agent bez minulosti
Vytvořil: Jacob
Zdroj: anotace ke knize + legie.info
Dnes je 20.04.2024