Obsah: Bratrstvo neohrožených

Stephen E. Ambrose, autor amerického bestselleru D-Day (Den D), se v knize Bratrstvo neohrožených věnuje pozoruhodné jednotce americké armády - rotě E 506. pluku 101. vzdušné výsadkové divize. Kromě bojových úspěchů, mezi něž patří excelentní výkony při invazi v Normandii, v bojích v Ardenách nebo v Holandsku, Ambroseho zaujal zvláštní vztah mezi jejími příslušníky, který přetrval dlouhá desetiletí po skončení války. Z rozhovorů veteránů o ostatních členech roty a o různých srazech za uplynulá desetiletí bylo zřejmé, že dosud zůstávají jakýmsi „bratrstvem neohrožených“. Kniha je tedy vedle podrobného popisu výcviku a bojů roty E od Normandie až po obsazení Hitlerova "Orlího hnízda" v Berchtesgadenu také sondou do mezilidských vztahů elitních vojáků, popisem vzniku řady přátelství "na život a na smrt" a v neposlední řadě také pohledem na západní frontu druhé světové války očima řadového amerického vojáka.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Bratrstvo neohrožených