Obsah: Budoucnost má čínskou tvář

K tradici Tibeťanů nepatří dlouhé tryzny a plané truchlení. Když současný dalajláma padne za oběť smrtícímu útoku teroristů, jejich životy zasvěcené duchovní svobodě tím nejsou nijak ohroženy. Stačí jen najít toho, v nějž se dalajláma reinkarnoval. Nezřídka to bývá překvapivé zjištění. Jako teď, kdy všechny stopy míří do Londýna. Do Londýna však od té chvíle nemíří jen duchovní stopa po zemřelém dalajlámovi a pozornost jeho věrných. Do města nad Temží se soustředí i pozornost zahraničních tajných služeb v čele s čínskou. Ta cítí příležitost zasadit nemilosrdný úder tibetské duchovní tradici, a tím dostat tuto hrdou a nepokornou zemi na kolena. A malý chlapec z londýnské chudé čtvrti se stává centrem pozornosti, jejíž příčinu ani nezná. Poslanec parlamentu Thomas Goodfellowe, kterého známe už z románu Proti pravidlům, nemá příliš co ztratit. Jeho rodinný život má daleko k idyle, je zadlužený víc, než je zdrávo, a problémy rád utápí v alkoholu. Vzdal se vysoké ministerské funkce, výměnou mu však zůstala čest, a proto se může, podobně jako v předchozím příběhu, pouštět do akcí, na jejichž rizikovosti by si opatrnější politik dokázal zlomit vaz. Navíc bydlí v londýnské Čínské čtvrti, takže i tím má k problému, který právě bují pod politickým povrchem, blízko. Když se rozhodne vstoupit do téhle hry, netuší, do čeho se pouští. V Londýně náhle konfrontují své neporovnatelné síly tibetští vyslanci s nejbrutálnějšími agenty čínské kontrašpionáže a je zřejmé, že nepotrvá dlouho a jejich obětmi už nebudou jen umučení tibetští mniši, ale i on sám a ve finále nic netušící malý dalajláma.
Vytvořil: Jacob
Upravil: pan.Kchiu