Obsah: Komenský - Labyrint srdce a peklo světa

Kniha Jeana Bédarda nepřináší čtenáři suchý popis životních osudů velkého českého myslitele. Naopak budeme svědky barvitého příběhu muže, který pod tíhou politické situace křižuje neklidnou a nebezpečnou Evropu, prchá před perzekucí z exilu do exilu a v zemích, které mu poskytnou tolik potřebné zázemí, zakládá školy, v nichž vyučuje děti bohatých i chudých, chlapce i dívky. Především ale za všech okolností vášnivě obhajuje svobodné a tvořivé myšlení. Komenského životní pouť je v knize zachycena očima jeho dcery Alžběty, která v něm vidí především zranitelného a křehkého člověka, jenž se snaží najít pro sebe a svou početnou rodinu „místo pro život“ na pozadí Evropy krutě rozvrácené třicetiletou válkou.
Upravil: janajau, java
Zdroj: Anotace z knihy Komenský - Labyrint srdce a peklo světa