Obsah: Piano

Příběh němé Skotky, jež se v minulém století přijela provdat na Nový Zéland a stala se součástí neobvyklého milostného trojúhelníku.
Románová podoba slavného filmu o němé a hrdé Skotce Adě, která se v minulém století přijela provdat na Nový Zéland. Piano slouží mladé ženě k vyjádření všech životních pocitů, pro manžela je však zbytečností. Nechce nástroj odstěhovat z pobřeží domů, do vnitrozemí. Třetí člen budoucího trojúhelníku pochopí, piano odkoupí a ženě navrhne nepříliš počestný způsob, jak jej získat zpět. Původní "obchod" se posléze změní v oboustranný cit a porozumění. Na rozdíl od filmu je v knize věnována větší pozornost hrdinčině minulosti ve Skotsku, takže i její psychologie je pro čtenáře pochopitelnější.
Vytvořil: java
Zdroj: anotace ke knize