Obsah: Kruté příběhy z české historie II

Protože se uchovaly dobové záznamy, můžeme se podrobněji seznámit nejen s brutální vraždou venkovského šlechtice, ale také s poměrně přesným popisem přísného vyšetřování až po velice tvrdou odplatu, která čekala viníky na popravišti. Zatímco příběh čachtické paní Alžběty Báthoryové je všeobecně známý, málokdo už ví, že v první polovině 16. století řešil komorní soud v Praze podobné činy kruté české šlechtičny. V 17. století postihly hlavně Slezsko nesmírně kruté čarodějnické procesy, které se však nevyhnuly ani dalším místům Čech a Moravy. Nahlédneme do způsobů vyšetřování zpravidla nevinných obětí, seznámíme se s některými konkrétními případy a poznáme pravé motivy jednání nejkrutějších soudců.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize