Obsah: Nešťastný policejní ředitel

Dodnes nebyly knižně vydány všechny humoristické texty, které nejznámější český spisovatel Jaroslav Hašek napsal. Kniha Nešťastný policejní ředitel přináší některé nově objevené Haškovy povídky, otištěné podle nalezených rukopisu, další pak z časopiseckých otisku. Jedna z povídek, objevená ve starém časopise a knižně nikdy nevydaná, dala i název celému souboru. Zároveň název obsahově charakterizuje i některé další texty v knize obsažené, jež se týkají autorových zkušeností s policií a zákruty paragrafů. Kromě povídek nepochybně Haškových a podepsaných jeho jménem či známým pseudonymem jsou zde i některé texty, které byly dosud řazeny mezi texty možného a pravděpodobného Haškova autorství. Povídky doprovázejí ilustrace Josefa Lady.
Zdroj: Anotace z knihy Nešťastný policejní ředitel
Dnes je 28.03.2024