Obsah: Nezvěstný (Amerika)

Nové české vydání nedokončeného románu pražského rodáka Franze Kafky (1883-1924). Nejznámější, světově proslulý představitel německé literární Prahy, jeden z nejvýznamnějších prozaiků světové literatury 20. století. Emil Utitz o Kafkovi napsal: Co mně utkvělo ve vzpomínce, naprosto nejsou jednotlivé výroky nebo události, nybrž téměř dojemný obraz štíhlého, vysokého, chlapeckého člověka, který vypadal tak tiše, jemně a téměř svatě, který byl dobrý a poněkud rozpačitě se usmíval, který ochotně uznával číkoli zásluhy a přece byl vždycky jaksi vzdálený a cizí. "Překlad vychází z původní rukopisné verze bez editorských zásahů Maxe Broda, přeložil dr. Josef Čermák. Knihu v grafické úpravě Michala Cihláře provázejí ilustrace Jaroslava Róny k filmu "Amerika".
Zdroj: Anotace z knihy Nezvěstný (Amerika)
Dnes je 29.03.2024
Před 52 lety se narodil(a) Cline Ernest