Obsah: Máma Flora a její rodina

Široce koncipovaný barvitý román amerického černošského autora vypovídá o životě prosté černošské ženy na americkém Jihu v minulém století.
Příběh jednoduché, dobrosrdečné a životem zkoušené vdovy, která celý život vyznává tradiční životní hodnoty jako lásku k rodině, neochvějnou víru v Boha a poctivou práci, se odehrává přibližně od 20. do 60. let 20. století. Hrdinčiným životním cílem, k němuž směřuje veškeré své úsilí, je vyhlídka na lepší život pro její dvě děti - vlastního syna a dceru zemřelé sestry, kterou vychovává. Těžištěm vyprávění je rodné Tennessee, které její děti opouštějí a zase se tam vracejí i se svými potomky. Osudové okamžiky v životě rodiny se odehrávají na pozadí dobových historických událostí v Americe i ve světě a v autorově podání tak vzniká působivá kniha o postavení amerických černochů v průběhu 20. století.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz