Obsah: Hlava plná hudby

Hlava plná hudby : Život Wolfganga Amadea Mozarta
Mozartovská biografie určená "začátečníkům v poznávání Mozarta" bez sentimentu a bez zbytečných klišé osvětluje jedinečnost nadání a údělu tohoto skladatele.
Již sám název knihy poukazuje na to, že máme co do činění s člověkem, kterému v hlavě zní a zaměstnává ho především hudba. Je však zároveň i dostatečně jasným signálem, naznačujícím, že autorce nečiní potíže dotýkat se podstaty problému aniž sleví ze čtivosti svého textu. Monografie se stala zejm. v Rakousku jakousi ideální knihou pro prvé setkání s Mozartem, zajímavým čtením je však i pro již obeznámeného znalce hudby. Vzhledem k autorčině profesi, obecné historiografii, kniha s imponující samozřejmostí obzírá širší dobové kontexty a kromě notových příkladů zde nalezneme nebývale velké množství portrétů a dobových vyobrazení. Hodnotná popularizace umělecké osobnosti je napsaná nejen přístupným a živým, ale rovněž na historických tématech vybroušeným stylem autorky, proslulé svými monografiemi o členech habsburského rodu, rovněž přeloženými do češtiny.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz