Obsah: Calatrava

Santiago Calatrava je nejen jeden z nejvýznamnějších světových architektů, ale také konstruktér, sochař a malíř. Pověst nepřekonatelného architekta a stavitele stvrdil četnými projekty mostů po celém světě. Projekty z poslední doby - olympijský stadion v Athénách nebo nová železniční stanice v belgickém Lutychu, si vybudoval jméno v Evropě. Jeho práce na poli architektury úzce souvisí s kresbami lidského těla a se skulpturami geometrických tvarů, kterým se také věnuje a jež jsou inspirovány dynamikou, pohybem a napětím. Calatrava, nositel zlaté medaile American Institute of Architects z roku 2005 a jediný architekt, který kdy vystavoval v Museum of Modern Art a Metropolitan Museum of Art v New Yorku, je jedním z největších a nejavantgardnějších architektů dneška.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Calatrava