Obsah: Cesta k rodinným kořenům

Cesta k rodinným kořenům aneb Praktická příručka občanské genealogie   / Josef Peterka        1. vyd    . - Praha: Libri, 2006  . - 373 s. : obr. ; 21 cm        ISBN 80-7277-307-0  : Kč∼290, 00

Příručka občanské genealogie určená laickým čtenářům podrobně popisuje, jak se dopátrat "kořenů" vlastní rodiny, založit rodinnou kroniku, či sestavit rodokmen.
Autor rozebírá krok za krokem cestu zpátky po linii rodu. V úvodních kapitolách přináší cenné poučení o organizaci a účelu archivů, zabývá se administrativním rozdělením českých zemí od 16. století, problematikou matrik a matričních zápisů i dalších důležitých listin (křestní, oddací a úmrtní zápisy). Na závěr radí čtenáři, jak zpracovat výsledky bádání, případně založit rodinnou kroniku. Důležitou a obsáhlou částí příručky jsou přílohy - slovníček zkratek latinských, německých a staročeských slov i další potřebné slovníčky. Závěr publikace tvoří bibliografie, internetové adresy a obrazová příloha historických listin a zápisů.
Vytvořil: Jacob
Upravil: ota61