Obsah: Chodské pohádky

Bezmála půl století nevydaný literární skvost, který svého času patřil k nejoblíbenější četbě dětských, ale pro svou lidovou jadrnost i dospělých čtenářů s dětskou duší. Nádherná pohádková čísla, jako jsou Jak dal sedlák študýrovat vola, O zlý ženě, O zlým muži, Jak švec ošidil faláře, O mlsný koze, Kterak se císaři Josefu líbili Buláci, O posledním medvědu na Brti a s nimi dalších jedenáct, neztratila ani po letech svůj jedinečný vypravěčský šarm, kouzlo, fantazii a bodrý chodský humor. Autor jim vtiskl formu lidového projevu, umělecky je prohloubil a vytvořil tak dílo, jehož základ zůstal zcela původní. Pohádky, stojící na rozhraní tradičního a moderního podání, vyzdobil kreslíř a karikaturista Milan Kocmánek.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Chodské pohádky