Obsah: Báječný svět 2.

První kniha s názvem Báječný svět si své čtenáře začala hledat o Vánocích 2006. V tuto chvíli držíte v rukou její pokračování, ve kterém si můžete přečíst druhou část rozhovorů z úspěšného rozhlasového seriálu. Viktor Preiss si do Báječného světa zve nejen své herecké kolegy a přátele, ale také hosty z mnoha jiných uměleckých oborů. Jsou to setkání, na která se nezapomíná. V řadě obdobných cyklů rozhovorů zaujímá Báječný svět mimořádné postavení díky velmi uvážlivé volbě hostů a zejména také díky způsobu, kterým Viktor Preiss své hosty zpovídá. Svým výhradně spřízněným duším totiž klade poněkud jiné otázky, než by si mohl dovolit položit řadový, byť velmi poučený, novinář. Vychází z důvěrné znalosti, ze společných zážitků na jevišti, před kamerou či za mikrofonem. A formulací otázky často vypovídá mnohé nejen o svých partnerech v rozhovorech, ale také sám o sobě. Viktor Preiss se snaží své hosty vždy na úvod charakterizovat svěžím a výstižným esejem a často i půvabnou kresbou. Když se všechny rozhovory poskládají do knížky jako korálky na šňůrku, z jejich propojení a konfrontace vzniká velmi pestrý a zajímavý divadelní dějepis uplynulého století.
Zdroj: Anotace z knihy Báječný svět 2.
Dnes je 28.03.2024
Před 138 lety se narodil(a) Hubálek Jaroslav