Obsah: Vy nám taky - Momentky života

V dramatických scénkách z vlastního života konfrontují oba autoři hluboce otevřeně svůj vztah k dnešku i včerejšku.
Zajímavý a čtivý literární dialog dvou známých představitelů české literární scény je působivou a zasvěcenou reflexí společenských poměrů v bývalém Československu v 2. polovině 20. století podanou očima dvou autorsky i lidsky odlišných osobností. V pravidelném rytmu se v knížce střídá vyprávění Václava Duška a Evy Kantůrkové, kteří každý s jiným rodinným zázemím a v jiném společenském prostředí prožívali druhou polovinu 20. století jako aktivní léta svého života. Autobiografické vzpomínky na dětství, dospívání a zrání, u Duška ve znamení permanentní vzpoury proti tupé krutosti režimu, u Kantůrkové podmíněné intelektuálním prostředím v rodině i zaměstnání, charakterizují z mnoha úhlů období totality. Na základě osobní zkušenosti a vlastní otevřenou výpovědí nenásilně a přesně analyzují dobovou atmosféru a sugestivně postihují její tíživý dopad na život lidí v různých sférách společnosti.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Vy nám taky - Momentky života