Obsah: Blýskání na časy

Román, odehrávající se na počátku 21. století v Praze a v jistém krajském městě, rozvíjí osudy několika představitelů mladé a střední generace.
Skvělá kariéra Karla Firsta, uznávaného právníka a předsedy menší pravicové parlamentní strany, pokračuje i v dalším volebním období. Inteligentní a vzdělaný muž, který se však nikdy aktivně nezapojil do boje proti režimu, získal opět poslanecký mandát navzdory svému arogantnímu chování. Jeho postavení neohrozily ani výhrůžky, vydírání a intriky spolustraníků, ale ani aféra jeho švagra, který po návratu z emigrace ve Francii, kde organizoval dovoz zakázaných tiskovin do ČSR, musí jako náměstek ministra čelit obvinění ze spolupráce s StB a řešit dilema v milostných vztazích. Teprve krizová situace ve vlastní rodině vyvolá ve Firstovi řadu pochybností a naruší jeho dosavadní jistoty, vyrovnanost a sebedůvěru. Ostrý střet s rebelující mladší a vážné onemocnění starší dcery ho přinutí k zamyšlení nad smyslem práce i pravými životními hodnotami. Autor se sice dotýká mnoha typických jevů současné společnosti, ale jeho pohled je značně schematický a povrchní.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024