Obsah: Velká alternativní encyklopedie ptákovin

Nejnovější kniha Jana Vodňanského nabízí dosud nejkomplexnější vhled do autorova vnitřního světa. Řečeno jeho vlastními slovy, "jde o vyhledávání souvislostí tak jemných, že jsou v příliš jasném světle rozumu téměř neviditelné", a jak autor v jedné ze svých scénických přednášek dodává, "zjevují se jen výjimečně v šerosvitu fenoménů idiocie anebo geniality. Jsou případy, kdy oba tyto jevy do sebe navzájem plynule přecházejí tak, že není jasné, zda je to ještě idiocie, nebo už genialita... anebo naopak. "Tomuto krédu zůstává autor věren i ve své encyklopedii. Osobité definice a analytické postřehy originálně propojuje s verši a glosami. Kniha tak poprvé nabízí právě ono jiskření mezi Vodňanským - svérázným patafyzickým teoretikem a Vodňanským - maniakálním tvůrcem zvukomalebných veršovaných absurdit. Tento žánrový kontrapunkt je zde navíc umocněn původními ilustracemi Vladimíra Jiránka. Čtenáře, a to i takového, který je obeznámen s dosavadní Vodňanského tvorbou, čeká celá řada překvapení a objevů. Kniha má jak zábavnou, tak i poznávací dimenzi, a proto může kvalifikovaně pobavit vás i vaše příbuzné a partnery (nejen životní, ale třeba i obchodní). Nezapomeňte ji doporučit také svému psychiatrovi, raději dříve, než ji on doporučí vám...
ilustrace Vladimír Jiránek
Vytvořil: Zdenka