Obsah: Ticho v květu violy

Kniha Ticho v květu violy je završením mimořádných autorských večerů Zuzany Maléřové v pražské Viole. Hosty těchto intimních setkání a hovorů o životě byli tentokrát muži: Ivan Trojan, Jaroslav Dušek, Jan Potměšil, Ladislav Frej, Alois Švehlík, Pavel Nový, Lubomír Kostelka, Stanislav Zindulka, Jan Vlasák. (Kniha tak volně navazuje na předchozí úspěšný titul Celá viola tvé duše, ve kterém hosty byly ženy). V této společnosti ožívají i příběhy věcí a jejich dárců a tak se na stránkách knihy setkáváme dále například s Oldřichem Kaiserem, Zuzanou Bydžovskou, Marií Rottrovou, Libuší Geprtovou, Vlastou Chramostovou, Jiřinou Fikejzovou, Lubou Skořepovou, Marií Drahokoupilovou atd. Výpravnou knihu s obálkou Adrieny Šimotové doprovází na čtyřicet černobílých fotografií Vlada Bohdana.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Ticho v květu violy