Obsah: Takoví jsme blázni

Svérázná teta Valerie, moderní stará panna, zdědí nečekaně rozlehlý venkovský statek. Nedostává se jí peněz na údržbu, a proto se rozhodne povolat na pomoc širokou rodinu, příbuzné, které tři přistěhovalecké vlny zanesly z Čech do rozličných koutů světa. Na usedlosti se o společné dovolené sejdou příbuzní z Ameriky, Mexika, Rumunska i Tunisu. Nejenže se těžko sžívají s "místňáky", ale narážejí na sebe rozličností zvyků, názorů i životního stylu. Každý po svém objevují starou vlast, uvědomují si své kořeny, a ačkoli se po dovolené vracejí zpátky do svých domovů, jednou nohou již na statku zůstávají. Příběh ze současného venkova je rámován dobovým prokletím a má téměř detektivní zápletku - vyšetřování úmyslně založeného požáru usedlosti.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Takoví jsme blázni