Obsah: Škola Na Výsluní

V městečku jménem Cerhemice, které je tak akorát blízko i daleko od Prahy, mají kromě jiných vymožeností i školu Na Výsluní. A v ní chápavého školníka, šikovné kuchařky, kočky, učitele většinou sympatické - ale i takové, které už povolání trochu poznamenalo. Jak by také ne, vždyť zvládnout tak vynalézavé puberťáky, jako jsou sedmáci, vyžaduje hodně nadhledu a humoru. Zdá se, že na jednu takovou kantorku budou mít děti konečně štěstí a také že nastoupila v pravou chvíli. Nikdo jiný by z nich totiž asi neudělal partu, která zapomene na stará nepřátelství a podrazy, a začne dokonce bojovat o to, aby nepřišli o školu, do které najednou tak rádi chodí. Přesto hrozí, že se z ní stane výrobna křupek a všichni budou muset dojíždět jinam. Opravdu není naděje, že by se ještě dalo tohle rozhodnutí zvrátit? Literární podoba stejnojmenného seriálu ČT.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Škola Na Výsluní