Obsah: Slepé mapy

České maloměsto: Viktor Herman, architekt na vrcholu sil a úspěchů, žije na běžné poměry skvěle a spokojeně, obklopen zajištěnou a spořádanou rodinou. Dokud nepropadne klasické krizi středního věku. Jednou ráno ještě v posteli ho ta myšlenka samotného překvapí: co kdyby odešel? Zničující vášeň k neznámé dívce ho vzápětí připraví o klid a nakonec i o jeho blízké. Tehdy se objeví podivný balkánský uprchlík, vyslanec světa nejistoty a krutosti. Světa, který zná Viktor jenom z televize… Někde v Praze zatím chodí ulicemi Ema. Kdysi zavinila smrt dítěte a neobvyklé okolnosti neštěstí ji dovedly k přesvědčení, že na vině je především mediální násilí. Ta hrůzná slova: neúmyslné zabití. Když jsou obrazy zla na prodej, mohou změnit skutečnost k horšímu. Napínavý děj psychologického románu s přitažlivým názvem Slepé mapy rozhodně nenechá čtenáře chladným. Jistě zaujme i takové, kdo se - podobně jako hrdinové - ptají, jak se uvolňují jasné či temné síly a co se to děje s naším dříve přehledným světem.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Slepé mapy