Obsah: Renáta nad hlavou a jiné povídky

V novém souboru necelé dvacítky povídek se čtenáři setkávají s pestrobarevným průvodem povah a osudů napříč generacemi. Protagonisty jsou děti a školáci, konfrontovaní se smrtí či s domácím násilím, milenci s vyhrocenou morálkou, groteskně vymknutí intelektuálové, kteří zrazují to, co vyznávají, venkovští blázni, zvrhlé travičky s trýznivou minulostí, kriminálník, který se vcítí do nespatřené dívky natolik, že zapomene na vlastní obezřetnost, vysloužilý, vulgární fotbalista, který ani v zajetí chirurgů neslevuje ze své touhy po hodnotném životě, či dvojice hašteřivých důchodců s klaunskými nápady – jsou to vesměs lidé s nevypůjčenými, nevybledlými osudy, kteří si razí cestu životem, ať to stojí co stojí, navzdory osobním posedlostem či handicapům. Většina povídek je zasazena do reálného prostředí, ale některé obsahují prvky sci-fi a hororů. Kniha nenabízí idylické vyprávěnky; zato slibuje silný zážitek všem čtenářům, nezatíženým konvenčními předsudky.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Renáta nad hlavou a jiné povídky