Obsah: Doktor Petarda aneb Ten, který se postar

Román líčí příběh ambiciózního a cílevědomého kardiochirurga, docenta Petra Abraháma, od dětství přezdívaného Petarda, který se kdysi rozhodl změnit své předurčení pana Nikoho a v zájmu uskutečnění svého cíle se nebojí různých prostředků. Děj příběhu začíná v 90. letech, kdy studenti Petarda a jeho kamarád Ondřej Vana přijíždějí odkudsi z nulákova do Prahy, aby změnili svůj Osud a dobyli svět. Petr si na svůj studentský život přivydělává jako krupiér v kasinu, kde se on – člověk s nápisem NULA na čele – definitivně rozhoduje svému Osudu zakroutit krkem. Jeho kamarád Ondřej, budoucí uznávaný fotograf, kterému přezdívají Hardy, při studiích pracuje v novinách jako paparazzi a je nucen zabydlet se v prostředí pop-music, celebrit i vysoké politiky. Jeho kariéře výrazně pomáhá i sblížení s reportérkou bulvárních novin, které se za zády neřekne jinak než Hyena. Petarda i Hardy využívají každý po svém překotnosti a neuspořádanosti devadesátých let. Petarda je machiavellista. Uvědomuje si sice svůj podíl na špíně, která ho obklopuje, ale je pragmatik a záhy se stává velkou lékařskou autoritou. Ondřej časem prorazí jako investigativní novinář, stane se osobním fotografem prezidenta, aby pak s deziluzí zmizel z velké scény na druhý konec světa. Po mnoha letech, na přelomu životního půlstoletí, se oba bývalí přátelé znovu setkají… Jak zakroutili krkem svému předurčení?
Zdroj: Anotace z knihy Doktor Petarda aneb Ten, který se postar
Dnes je 28.03.2024