Obsah: Chuť svobody - Zákázaná láska za soumraku Třetí říše

Emocionálně laděný román o "nepřijatelné" lásce patnáctiletého vězně koncentračního tábora a o deset let starší vesnické ženy, jež mu pomáhá při jeho dramatickém útěku.Chuť svobody začíná roku 1985 ve Výmaru při slavnostní večeři na počest německého průmyslníka, který se velmi zasazovalo svobodu a demokracii. Jedním z hostů je Megin Friedmann, jenž přežil Buchenwald. Rozhovory s lidmi, s nimiž se na slavnostní večeři setkává, v něm evokují poslední dny války a vzpomínky na útěk z tábora.Když se v dubnu 1945 blíží americká armáda k Buchenwaldu, osnují příslušníci SS plány, že zbývající vězně odsunou transporty smrti nebo je rovnou zlikvidují. Jedním z vězňů je i patnáctiletý Megin, jenž byl nasazen na práci do jednoho z blízkých statků. Tam se seznámí s Karlou, pětadvacetiletou válečnou vdovou, s níž prožije krátký vášnivý vztah. Když se Karla dozví, co SS s vězni zamýšlejí, riskuje život, aby Meginovi a ještě dvěma dalším lidem pomohla uprchnout. Všichni se tak dostanou přímo doprostřed válečné vřavy. Prožijí neuvěřitelné věci a ke slovu se dostane jak láska, tak i zbabělost a nenávist. Teprve o čtyřicet let později, při zmiňované slavnostní večeři, se Megin dovídá více o osudu ostatních. A koneckonců také o sobě samém.
Zdroj: Anotace z knihy Chuť svobody - Zákázaná láska za soumraku Třetí říše
Dnes je 19.04.2024