Obsah: Florenťan

Devětadvacetiletý Florenťan Luca Salieri zemřel za nejasných okolností. Jeho mrtvola byla nalezena na mělčině kalné řeky Arno. Smrt hlavního hrdiny? Poněkud neobvyklý začátek románu. Luca Salieri je sice po smrti, přesto dále zůstává ústřední postavou příběhu. Smrtí skončil pouze jeho život, ne existence a vědomí. Luca miloval život. Smrtí se však nezdá být příliš zaskočen. S ironií a nadhledem prožívá svůj vlastní pohřeb. Co si ale počne tváří v tvář věčnosti?Jinak se na tragické úmrtí i na Lucu samotného dívají Lucovi blízcí: přítelkyně Anna a milenec a mladistvý prostitut Leo. Teprve ze střípků jejich vzpomínek a úvah můžeme poskládat, kdo to vlastně je ona tajemstvím opředená postava Lucy Salieriho, a poodhalit závoj dvojího intimního života.Anna a Leo se neznají, každý z nich má svůj svět a s náhlou smrtí přítele a partnera se snaží vyrovnat po svém. Leo truchlí a zuří, Anna truchIí, účastní se rodinného smutku, vyřizuje formality a především se snaží dopátrat pravdy o Lucově úmrtí. Musí mít jistotu.Podle policejního protokolu šlo o nešťastnou náhodu, Anna si tím ale jistá není.
Zdroj: Anotace z knihy Florenťan
Dnes je 23.04.2024