Obsah: Historie moderní války

Jak se změnil pojem války od 19. století. Komplexní proces ekonomické, společenské a politické modernizace vyústil v 19. století ve fenomén "národa ve zbrani" a nakonec, ve dvacátém století, ve fenomén "totální války". Moderní válka nevznikla jen jako důsledek rozvoje vojenské techniky či vojenské technologie. Začala zahrnovat všechny aspekty života. Tradiční vojenská historie, zabývající se především strategií a taktikou, se rozvinula do širšího a hlubšího studia vztahů mezi válkou a společností. Spoluautoři této knihy si vytkli za cíl shromáždit širokou škálu interpretací, aby objasnili tuto komplexní souvztažnost, a předkládají jak historické vylíčení vývoje války, tak tematické analýzy jejích klíčových prvků.
Zdroj: Anotace z knihy Historie moderní války
Dnes je 28.03.2024