Obsah: Druhý břeh západu - Iberoamerika jako soužití kultur

Výbor z latinskoamerických esejů je cenným pokusem představit evropskému, konkrétně českému, čtenáři Latinskou Ameriku nejen jako objekt, ale též jako subjekt reflexí, které mohou být pro Evropany často překvapivé, ale vždy podnětné. Čtenář zde najde zajímavé úvahy významných historických osobností jihoamerického boje za nezávislost, politiků a myslitelů, uvažujících o novém uspořádání samostatných států, zakladatelů národních kultur a hledačů vlastní identity. Známější mu budou jména autorů 20. století, kteří se proslavili zejména v jiných žánrech než v eseji, odhalí i jiné stránky talentu velikánů moderní latinskoamerické prózy, jako je Borges, Lezama Lima, Sabato, Fuentes, García Márquez, Cortázar, Vargas Llosa aj. Nepostradatelné dílo pro každého, kdo se zajímá o rozdílnosti i styčné body kultur ležících na protilehlých březích Atlantiku.
 Překlad: Alexandra Berendová, Šárka Grauová, Mariana Housková, Pavla Lidmilová, Martina Mašínová, a další.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Druhý břeh západu - Iberoamerika jako soužití kultur