Obsah: Jsem z toho jelen - 77 fejetonů o údivu

V pořadí 15 knížka fejetonů Rudolfa Křesťana. Jde o výběr těch nejnovějších, vzniklých od podzimu 2006 do podzimu 2008. Autor hledá rozličné souvislosti na svých amatérských výletech za drobným poznáním, při kterých se stále setkává s příležitostmi k údivu. Příznačná je jejich charakteristika z pera samotného autora: "Jelení skok patří k proslulým místům lázeňského města, v jehož blízkosti jsem prožil dětství a mládí. Na dotyčném kopci je socha, která však nezpodobňuje jelena, nýbrž kamzíka. Když jsem to zjistil, byl jsem z toho jelen. "… "Tento jelení pocit mě provází po celý život. A to dodnes, kdy už nejsem v říji. "Také tuto fejetonovou sbírku, stejně jako sedm předchozích, ilustrovala spisovatelova manželka Magdalena Křesťanová.
Zdroj: Anotace z knihy Jsem z toho jelen - 77 fejetonů o údivu
Dnes je 28.03.2024