Obsah: Marie Rosůlková - životní příběh milované herečky

Životní příběh milované herečky. Narodila se za císaře pána, zažila celkem devět tuzemských prezidentů, a už v dobách, kdy ještě zdaleka neexistoval film ani rozhlas či televize, byla rozhodnutá, že svůj život "věnuje" divadlu. A tak se také stalo - poprvé vstoupila na prkna, která znamenají svět, ve svých devatenácti a ještě ve svých jednadevadesáti! letech zářila na jevišti. Každý má její jméno prvořadě spojené s legendárním a dodnes nepřekonaným televizním seriálem Taková normální rodinka, ovšem filmografie této úžasné herečky je, možná k překvapení mnohých, velmi rozsáhlá. O tom, že bude rozdávat radost prostřednictvím múzy Thálie, se rozhodla v době, kdy zde ještě zdaleka neexistoval film či televize. Milovala růže, Shakespeara, rodiče i svého o rok staršího bratra, klobouky, rukavičky... Zajímá vás, jaká opravdu byla tato výjimečná herečka? Pak je tu zbrusu nová knihaLuboše Nečase právě pro vás .
Zdroj: Anotace z knihy Marie Rosůlková - životní příběh milované herečky
Dnes je 20.04.2024