Obsah: Myslivecké historky

Stalo se, že pan Prokop jednoho dne v ledovcovém kotli Velkého Brunova vystřelil na jelena, ten však vběhl do rozsáhlé kosodřeviny a zmizel. Ráno ho šel dohledat, našel ono místo a zahlédl, jak ze skalnatého žlebu trčí velké parohy. A to bylo také to poslední, co pytlák ve svém životě viděl! Život v lesích je plný takových dramatických, smutných a naštěstí i usměvavých historek. I tentokrát Vám o nich ve své další knize vypráví Igor Mráz, velký milovník a znalec přírody. Sám prožil mnohé. On ví, jak riskantní je vyrušit hladového medvěda u kořisti nebo jindy se nahodile ocitnout mezi ním a medvíďaty. Zná, jak statečná bachyně chrání svá pruhovaná selátka před srncem a co všechno se děje, když pět vlků zaútočí na tři sta ovcí. Rovněž se diví, když jeleni v panice a hrůze před vlky vnikají do obydlených domů. Poutavý je myslivecký život a autor vypráví zasvěceně. Proč se s ním neprojít po loveckých chodnících?
Upravil: pan.Kchiu
Zdroj: Anotace z knihy Myslivecké historky