Obsah: Nápisy na zdi - Metaforismy, aforismy, postřehy

Nápisy na zdi : metafory, aforismy, postřehy  / Václav Kubín  ; předml. naps. Jiří Žáček; il. Jiří Jirásek      Vyd. 1    . - V Praze: Euromedia Group - Knižní klub, 2006  . - 127 s. ; 17 cm        ISBN 80-242-1624-8  : Kč∼169, 00

Soubor aforismů, postřehů a nápadů českého básníka, redaktora a editora, který se ve vlastní tvorbě zaměřil především na maximální výrazovou jednoduchost reflexe okolního světa.
Autor ve své aforisticky orientované próze vychází z žánru gregerií španělského spisovatele Ramóna Gómeze de la Serny, který se jimi proslavil po celém světě. Pro české prostředí byl pro tyto útvary vytvořen odpovídající název metaforismus jímž autor označuje své maximálně stručné sentence, kde moralistickou jednoznačnost klasického aforismu nahrazuje významovou variabilitou a humorem.
Upravil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz