Obsah: Nejbližší

Román "Nejbližší" vypráví příběh, který prožily či prožívají desítky rodin bez ohledu na zemi, ve které žijí. Kateřina Janouchová v něm přináší svědectví o problémech těch, kteří ve svém nejbližším okolí mají někoho, kdo bojuje se závislostí na alkoholu či drogách. Přestože autorka vyšla ze svých osobních zkušeností, díky svému mimořádně sugestivnímu stylu dokázala toto velice citlivé téma zpřístupnit všem čtenářům. . Reakce na román, který vyšel ve Švédsku v září roku 2004, byla nečekaná. Dosud se jej prodalo přes 350 000 výtisků. Román vyšel též ve Finsku, Norsku a Dánsku - vydání v dalších zemích se připravují. Kateřina Janouchová denně dostává desítky mailů a dopisů od nadšených čtenářů, kteří se poprvé mohli v knize dočíst o problémech, které sami prožívají. Ve svých odpovědích autorka prozrazuje, jak k tomuto tématu přistupovala:- Pokud vám připadá, že člověk, s nímž žijete, má problémy s alkoholem nebo jinou drogou, tak je skutečně má. A tečka. - Domnívám se, že spoluzávislost je obrovská past na ženy. - Uzdravení je možné. Je možné se zbavit zloby, vzteku a hořkosti.
Zdroj: Anotace z knihy Nejbližší
Dnes je 28.03.2024