Obsah: Magická Laterna a kamera pana Wericha

Pohled dvou známých publicistů na jeden z největších poválečných úspěchů československé kultury ve světě – program LATERNA MAGIKA na výstavě EXPO 58 v Bruselu. Filmové herečky Sylva Daníčková, Valentina Thielová, Zdenka Procházková, které tu slávu před půlstoletím zažily, poutavě a zábavně vyprávějí čtenářům o tom, co všechno se tehdy v Bruselu dělo. Jiří Suchý poskytl bohatou korespondenci, kterou vedl z Prahy s Jiřím Šlitrem, klavíristou a jedním z autorů hudby, Ondřej Suchý pak pasáže z torza pamětí Vladimíra Svitáčka, svérázného spolurežiséra Alfréda Radoka a Jána Roháče. Ke slovu se dostane také scenárista Laterny Magiky Miloš Forman a celá knížka je pak provázena drobnými glosami Jana Wericha, který výstavu v Bruselu procházel se svou kamerou. Publikace vychází k 50. výročí Laterny magiky a je doplněna bohatou obrazovou dokumentací.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize