Obsah: Dar

Rodině Wittakerů zahyne děvčátko Annie. Z dosud šťastné a milující rodiny se stávají nešťastní, osamělí a zoufalí lidé. V další rodině zase šestnáctiletá Maribeth Robertsonová podlehne jednomu chlapci ze školy, otěhotní a rodiče ji posílají do kláštera, dokud dítě neporodí a neodloží. V klášteře ovšem nevydrží a odjíždí daleko. Tam se seznámí s Tommym Whittakerem, bratrem zesnulé Annie. Zamilují se do sebe. Marribeth poznává Tommyho rodiče. Spřátelí se s nimi. Marribeth má strach z narození dítěte, zároveň se připravuje na postupové zkoušky na školu, se kterými jí pomáhá Liz, matka Tommyho. Před narozením dítěte Maribeth požádá Liz, aby adoptovala její dítě. Liz souhlasí - je to pro ni jako nějaký dar, protože sama už děti mít nemůže. Po porodu všem poděkuje a rozloučí se s nimi, odjíždí domů a s Tommym si slíbí, že se budou navštěvovat jak jen to půjde.
Vytvořil: Paja
Zdroj: anotace ke knize