Obsah: Ohnivé ženy

Ohnivé ženy   / Hermína Franková        2. vyd. , v Albatrosu 1    . - Praha: Albatros, 2004  . - 175 s. , fot. ; 20 cm  . - (Albatros Plus)      ISBN 80-00-01411-4  : Kč∼150, 00

Knižní podoba scénáře úspěšné stejnojmenné televizní komedie, v níž její autorka humorně rozpracovala motiv převtělování.
Dávno ve středověku byly v Čechách upáleny jako čarodějnice pro svou znalost lektvarů a zaříkávadel dvě ženy, vdova po pekaři a rozverná farská kuchařka. Obě ženy dlouhá staletí čekají na možnost převtělení, až se shodou náhod obě shledají na sklonku dvacátého století jako kolegyně lékařky, které místo zaříkávání pracují jako psycholožky. Zdrojem řady komických situací je pak jejich snaha vyrovnat se po svém s neznámými jevy a jim nepochopitelnými zákony moderní společnosti.
Upravil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz